2016-06-23

,,Podlaska mozaika´´

Dnia 16 czerwca 2016r. przedstawiciele dzieci i nauczycieli  naszego przedszkola wzięli udział w uroczystości podsumowania V edycji wojewódzkiego konkursu,,Podlaska mozaika. Poszukiwanie wspólnoty pogranicza’’ Organizatorami konkursu było Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Współorganizatorzy to VI LO w Białymstoku, WOAK w Białymstoku  oraz CEN Białystok. W tym roku dla naszego przedszkola przyznano II nagrodę w kategorii,,Przedszkola’’. Z rąk Podlaskiego Kuratora Oświaty Jadwigi Marioli Szczypień  nasi uczestnicy otrzymali dyplomy, podziękowania i nagrody książkowe.

2016-06-23

,,Laurka Matce Bożej´´

Rozstrzygnięty został powiatowy konkurs plastyczny ,, Laurka Matce Bożej’’ zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Krypnie, Parafię Rzymsko katolicką p.w. Narodzenia NMP w Krypnie oraz Starostwo Powiatowe w Mońkach . Komisja konkursowa w składzie: Krystyna Kunicka – kierownik Działu Sztuk Plastycznych WOAK w Białymstoku, Lila Wyszkowska – instruktor plastyki WOAK w Białymstoku, Adam Ślefarski - instruktor plastyki WOAK w Białymstoku przyznała nagrodę Zofii Łuksza, zaś wyróżnienie otrzymała Malwina Niedzielewska i Dominika Tracz.

2016-05-25

,,Na drodze mojego życia´´

Rozstrzygnięta została XIII edycja wojewódzkiego konkursu dla dzieci z placówek promujących zdrowie,, Na drodze mojego życia’’. Pierwszy etap to był konkurs plastyczny. Nagrodzeni w konkursie zostali:

2016-03-22

,,Festiwal palm´´

Ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego "Festiwal Palm". Konkurs objęty był honorowym patronatem:

2016-03-22

,,Prawa dziecka w oczach przedszkolaka´´

Rozstrzygnięta została V edycja wojewódzkiego konkursu plastycznego pt. „ Prawa dziecka w oczach przedszkolaka". Konkurs zorganizowany był przez Przedszkole Samorządowe nr 79,,Konwaliowy Zakątek’’ w Białymstoku.  Skierowany był do dzieci 3,4,5,6 - letnich uczęszczających do przedszkoli województwa podlaskiego i  miasta Białystok. Nasi wychowankowie zdobyli dwie nagrody. Oto nagrodzeni w konkursie:

2016-02-03

Rekrutacja 2016/2017

Informujemy, że od dnia 22 lutego 2016r. rozpoczyna się nabór dzieci do Przedszkola w Knyszynie na rok szkolny 2016/2017. W postępowaniu rekrutacyjnym biorą udział dzieci z roczników 2010-2013 zamieszkałe na obszarze Gminy Knyszyn. Zgłaszając dziecko należy wypełnić,,Wniosek o przyjęcie kandydata  do przedszkola’’ i złożyć go wraz załącznikami   w Przedszkolu w Knyszynie w nieprzekraczalnym terminie do dnia 11 marca 2016r. Wzory dokumentów  otrzymać można w siedzibie przedszkola lub pobrać ze strony www.przedszkole.knyszyn.pl (zakładka: Nabór)

2016-02-03

,,Góra Grosza´´

Każdego roku nasze przedszkole przystępuje do akcji,,Góra Grosza’’ organizowanej przez Towarzystwo,,Nasz Dom’’. Celem akcji jest zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza rodziną. W tym roku zebraliśmy 142,35 zł. Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji.

2015-11-18

,,Podróże po Podlasiu´´

Dnia 17 listopada zostały ogłoszone wyniki VII edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego pt.,,Podróże po Podlasiu’’ organizowanego przez Przedszkole Samorządowe nr 79,,Konwaliowy Zakątek’’ w Białymstoku.  W konkursie wyróżnienie otrzymał:

Nagrodzeni w konkursie.

LISTA LAUREATÓW POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO,,MOJE WAKACJE’’ 2015

Poznajemy swoje uczucia

Dnia 23 października nasze przedszkolaki obejrzały teatrzyk edukacyjny,,Opowieść z porcelanowego lasu- o dwóch takich co strasznie się bali’’. Humorystyczna opowieść  o Jasiu i Marcelu opowiadała o pokonywaniu strachu. Dzięki wzajemnemu oddziaływaniu- aktorów i dzieci podczas spektaklu, pouczającym scenkom i efektom specjalnym towarzyszącym sztuce naszym dzieciom łatwiej będzie pokonywać własne słabości.

Jesienne inspiracje.

Jesień  to pora roku, która jest niezwykle ciekawa, a nawet tajemnicza dla dzieci. Dnia 13 października na spotkanie z przedszkolakami przybyła Pani Regina Świtoń- poetka naszego regionu, która pomagała lepiej poznać  i zrozumieć  otaczające nas obecnie zjawiska przyrodnicze. Wiersze, zagadki, materiał przyrodniczy stanowiły doskonały punkt wyjścia do  rozmów na temat  jesiennej pory. Pobudzona wyobraźnia  dzieci i odkryta wiedza została wykorzystana przy tworzeniu prac plastycznych. Dziękujemy Pani Reginie za przybycie do naszego przedszkola. Liczymy na dalszą współpracę.

2015-10-11

Bezpieczny przedszkolak.

Dnia 2 października z naszymi przedszkolakami spotkał się funkcjonariusz z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mońkach. Podczas spotkania upowszechniana była wiedza, jak bezpiecznie poruszać się po drogach i jak unikać zagrożeń. Nasze przedszkolaki bardzo chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami dotyczącymi zachowania na drodze i w najbliższym otoczeniu. W trakcie pogadanki przypomniano również o potrzebie noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały odblaski, które obiecały mieć zawsze przy sobie.

2015-10-11

Spotkanie z naturą.

Dnia 28 września starsze dzieci z przedszkola wzięły udział w projekcie,, Pola tętniące życiem’’ prowadzonym przez Towarzystwo Przyrodnicze,,Bocian’’. Edukator –przyrodnik przeprowadził prezentację na temat lokalnych walorów przyrodniczych, skupiając się na siedliskach gatunków ptaków. Dzieci wzięły również udział w obserwacjach przyrodniczych poza miastem z wykorzystaniem lornetek. Placówka nasza otrzymała pakiety edukacyjne, dzięki którym nauczyciele będą kontynuować rozbudzanie zainteresowań przyrodniczych i przeprowadzać doświadczenia na łonie natury.

Przedszkole w Knyszynie, ul. Białostocka 45, 19-120 Knyszyn, pow. moniecki, woj. podlaskie
tel.: 85 716 70 18, email: przedszkoleknyszyn@op.pl
projekt i hosting: INTERmedi@  |  zarządzane przez: CMS - FSI